21. septembril püstitati uued rajarekordid

Võistluspäeva alustasid 2-aastased märad, kes võistlesid Tuula rajal esimest korda 1640m distantsil. Parima tulemusega 2:10.5/19.6 saavutasid järjekordse võidu Mahmoud Abdalla ja Glacier Sky. Mära kasvataja ja omanik on Seboda OÜ (Eesti) ning treener Natalia Abdalla.

Ajaga 2:15.2/22.4 saavutasid teise koha Juha-Pekka Kavander ja Luqa International, kolmandaks platseerusid Svetlana Jegorova ning Bugsy Malone ajaga 2:32.0/32.7.

Teises jooksus startisid 4-aastased ja vanemad hobused, muideks esikolmikusse pääsenud hobused olid kõik 7-aastased ruunad. Võidukaks osutus Tuula rajal esimest korda startinud Ready Häggenäs Jelena Fironova juhtimisel – 1640m distantsi aeg 2:02.4/14.6. Hobuse kasvataja on Leif Carlsson (Rootsi), omanik Marika Altmäe ning treener Jevgeni Ivanov.

Ajaga 2:03.5/15.3 saavutasid teise koha Jaanus Mikk ja Janecky, kolmanda koha aja 2:04.0/15.6 said kirja Egidijus Gudonis ning Eck Boy.

Kolmas jooks oli avatud 3-aastastele hobustele. Uue rajarekordi 1640m märade arvestuses püstitasid Jelena Fironova ja BWT Joalin ajaga 2:01.4/14.0. Hobuse kasvataja on Hagalund Trotters Oy (Soome), omanik Veronika Mets ning treener Aimur Mets.

Teise koha saavutasid Vilis Tsizevski ja Stoneisle Wilbur, kes püstitasid samuti uue rajarekordi, seekord täkkude/ruunade arvestuses – 2:01.7/14.2. Kolmandana ületasid finishijoone Mahmoud Abdalla ning Rescator, distantsi aeg 2:04.2/15.7.

Viimane jooks oli traditsiooniline Eesti-Soome maavõistlus, kus omavahel võtsid mõõtu Eesti naissõitjad ja Soome meessõitjad. Väga põneva finishisirge järel selgusid esikolmiku võitjad, kelle ajad mahtusid kõik ühe sekundi sisse. Maanrakennus Saranpää Ky võiduteki teenis välja 11-aastane täkk Yom Kippur Soome sportlase Rainer Oikaraineni juhtimisel – 2140m distantsi aeg 2:46.5/17.8.

Teise koha saavutas samuti Soome sportlane, Mikko Ojanperä, kes sõitis 5-aastase ruuna Lepshij‘ga – aeg 2:46.7/17.9. Napilt pidid kolmanda kohaga leppima Eesti esindaja Natalia Abdalla ning 9-aastane ruun Northernlight Genius, aeg 2:46.8/17.9.

Tutvu kõikide võistlustulemustega SIIN.

Hooaja lõpuni on jäänud veel kaks traavivõistlust. Järgmised võistlused toimuvad 5. oktoobril, mil toimub Baby Race 2024 eeljooks. Finaal leiab aset 19. oktoobril. Kohtumiseni Hipodroomil!