2I7A9374

Tallinna Hipodroom 100

25. novembril tähistas Tallinna Hipodroom oma 100. sünnipäeva traavivõistlustega ja meeleoluka show-programmiga. Avaldame suurimad tänusõnad Hipodroomi juubeliürituse toetajatele – Rapid Security, K-Projekt, TOTO, Reterra Estate ja Hipodroomi Kvartal, Mapri Ehitus ja Infore. Ilma teieta ei oleks see võimalik olnud! Samuti täname kõiki, kes Tallinna Hipodroomi külastasid – nii suurepärast ja kaasaelavat publikut pole me varem kohanud!

Uhke juubeliürituse show-programm oli igati kaasahaarav. Peale pidulikke avasõnu rääkis ajaloolane ja publitsist Jaak Juske Hipodroomi ajaloost – muuhulgas selgus, et enne 1923. aastal avatud Tallinna Hipodroom ei ole üldsegi mitte esimene. 1884. aastal ehk 39 aastat enne Tallinna Hipodroomi avamist Merimetsa teel, loodi Lasnamäele riigile kuuluvale heinamaale esimene traavirada ning asutati ka hobuspordi ühing. Tänapäeval enam kõige esimest hipodroomi Tallinna linnapildist ära ei tunne, kuid asus see Võidujooksu tänava ja Võidujooksu silla lähistel. Tallinna Hipodroomgi on aastasaja jooksul oluliselt muutunud – esialgselt asus seal nii 1000m pikkune galopirada kui ka 1100m pikkune traavirada.

Lisaks Juskele toimus ka ratsahobuse Jack Danielsi uhke muusikaline show ning esinesid Getter Jaani Ja Nancy Himma, kes aastaid hipdodroomil hobuseid pidas ning ratsaspordiga tegeles. Siim Jõgioja küttis temperatuuri üles põletave trummidega ja Artistic Flow Studio tantsijad esitlesid oma müstilist tule-show’d. Samuti oli võimalik ratsutada poniga ja sõita vankriga. Täname ka kõiki esinejaid, te olite suurepärased!

Esimene jooks oli avatud 2-aastastele hobustele (distants 2100m), toetaja Rapid Security. Jooksust kujunes välja sõbralik “Abdalla vs Mets” treenerite duelliks. Tugevas lumesajus startis 6 hobust. Jooksu vedasid BWT Joalin ja Rescator, kes püsisid tihedalt üksteise kannul – finishisirgel aga õnnestus Rescator‘il liidripositsioon haarata ja ka võita – tulemuseks aeg 2:50.1/21.0. Täku kasvataja ja omanik on Seboda OÜ (EST), treener Natalia Abdalla (EST), sõitjaks Mahmoud Abdalla (EST). Teise koha saavutasid Aimur Mets (EST) ja BWT Joalin ajaga 2:51.8/21.8 ning kolmandana finisheerusid Juha-Pekka Kavander (FI) ja Mon’s Daybreak ajaga 2:56.1/23.9.

Teises jooksus, mis oli avatud 3-aastastele hobustele (2100m), tekkis taaskord olukord, kus kaks hobust teistest jooksu vedasid ning teised pisut maha jäid. Seekord käis konkurents J.J. Snowstorm‘i ja Julie Sensation‘i vahel, kes on mõlemad väga häid tulemusi näidanud. Viimasel sirgel jooksu vedanud Julie Sensation väsis ning võitjaks tunnistati Jelena Fironova (EST) ja J.J. Snowstorm ajaga 2:42.1/17.2. Mära kasvataja on J.J. Stable OÜ (EST), omanik Jelena Fironova ning treener Jevgeni Ivanov (EST). Niina Haugstadi (EST) ja Julie Sensation‘i teise koha vääriline aeg oli 2:42.6/17.4. Kolmanda koha saavutasid Jevgenia Prassolova (EST) ja Freja ajaga 2:52.0/21.9. Jooksu toetas K-Projekt.

Kolmas jooks oli monte ehk ratsatraav, mille võistlused toimuvad Eestis vaid paar korda aastas. 2100m distantsile oli üles antud 6 hobust. Parima tulemuse tegid Soome võistleja Mari Helin-Saarinen ja Northernlight Genius ajag 2:51.3/21.6. 8-aastase ruuna kasvataja on Ann Berit Sagedal (Norra), omanik Ulsans SK MTÜ (EST), treener Tatjana Zubenok (EST). Ka teised Zubenoki treeningus olevad hobused olid edukad. Teise koha saavutasid Maria Muhli (FI) ja 9-aastane ruun Ypäjä Louvre ajaga 2:51.4/21.6 ning kolmandaks platseerusid Elisa Tuominen (FI) ja 11-aastane ruun I Love Tooma ajaga 3:52.1/22.0. Jooksu toetas TOTO.

Järgmisena startisid 7 vanemat hobust B grupi arvestuses. Jooksu võitsid Soome sportlane Henry M Bollström ja 6-aastane ruun Furies Rain, kes ei andnud teistele isegi mitte lootust, püsides kogu aeg pika vahemaaga liidripositsioonil – tulemuseks 2100m distantsil 2:46.4/19.2. Hobuse kasvataja on Thomas Lind-Holm (DK), omanik Sijoitusyhtiö Aivan Varma Oy (FI) ja treeneri Bollström ise. Teise koha saavutasid Leedu võistleja Egidijus Gudonis ja 6-aastane Eck Boy ajaga 2:48.0/20.0. Kolmandale kohale jooksid ennast Vilis Tsizevski (EST) ja 6-aastane ruun Moonlight Master, aeg 2:50.2/21.0. Jooksu toetasid Reterra Estate ja Hipodroomi Kvartal.

Viiendas jooksus, vanemate hobuste A grupi arvestuses, oli taaskord võidukas Jelena Fironova, seekord hobusega J.J. Another Vinn, 2100m distantsi aeg 2:42.9/17.6. 8-aastase mära kasvatajad on Jan Svendsen ja Jevgeni Ivanov, omanikud J. Ivanov ning J. Fironova, treener J. Ivanov. Teise koha saavutas Jevgeni Ivanov 5-aastase mära Fruit Costashorta‘ga ajaga 2:43.0/17.6. Auväärt kolmanda koha said kirja Tatjana Zubenok ja 10-aastane ruun Actual Star, aeg 2:43.5/17.9. Jooksu toetas Mapri Ehitus, tänu kellele valmis uuel hipodroomil Tuula külas esimene hobusetall.

Kuna keeruliste ilmastikuolude tõttu lükkusid kõik jooksud 30 minutit edasi, siis viimane jooks (vanemate hobuste C grupp, distants 2100m) toimus juba hämaras. Sellegi poolest sai maha peetud tõsine võistlus – konkurents oli tihe. Kiireima ajaga 2:45.2/18.7 saavutasid esikoha “keerulise nimega hobune” 4-aastane täkk J.J.DETGÅRBRANU ja Jevgeni Ivanov, kes on nii hobuse kasvataja, omanik kui ka treener. Tegemist oli selle hobuse esimese võistlusega. Teise koha said kirja Gudmund Haugstad (EST) ja Northernlight Genius, kes oli võidukas montes – distantsi aeg 2:45.6/18.9. Kolmandana ületasid finishijoone Egidijus Gudonis ning 6-aastane täkk Maibah ajaga 2:46.4/19.2. Traditsiooniliselt antakse hooaja viimase jooksu viimasele kohale üle ka hõbepang, kus on sees head ja paremat hobusele ning sõitjale – selle said endale Vilis Tsizevski ja Janice Costashorta. 🙂

Selleks hooajaks on traavivõistlused läbi ning treenerid ja hobused saavad pisut hinge tõmmata enne uut hooaega. Peagi kinnitame ka 2024. aasta võistluskalendri. Kõik võistlused toimuvad uuel Hipodroomil Tuula külas, Saue vallas.

25.11 kõikide tulemustega saab tutvuda siin.

Tallinna Hipodroom 100″ toetajad:

Rapid Security on Skandinaavia turvaettevõte, mis pakub Põhja- ja Baltimaades oma klientidele turvalisust ja julgeolekut.

Ettevõtte peamised tegevusalad on:

  • äri- ja koduvalve;
  • intelligentne videovalve (IVA);
  • hoiu- ja läbipääsusüsteemide projekteerimine ja paigaldamine.

Rapid Security kombineerib kõrgtehnoloogilised turvalahendused paindlikuks ja tõhusaks täisteenuseks ning pakub üle Eesti mehitatud valve- ja patrullteenust.

K-Projekt on projekteerimisfirma, mis omab pikaaegset kogemust ehitusprojektide projektijuhtimise vallas.

Ettevõte on aastte jooksul koostanud tänavate rekonstrueerimiste ja uusehitiste, kaubanduskeskuste, ühiskondlike hoonete ning elamute projekte; maa-aluste ja maapealsete tehnovõrkude, pumplate, veepuhastusjaamade, tanklate jms projekte ja detailplaneeringuid.

TOTO on Eesti traavispordi suursponsor.

Totalisaator on ühest küljest meelelahutus, teisalt ka intellektiproov, kuid alati on ta vahend, mis panustab hobumajanduse arengusse.

Totalisaator on mäng, mille sisuks on hobuvõiduajamise tulemuse ennustamine – osalejad mängivad “üksteise vastu”. Panustatud raha jagatakse kahte ossa: ühe osa moodustab võidufondi toto mängijatele ning teise osa rahalise auhinnafondi hobustele – niisiis panustab kõige otsesemas mõttes iga toto-mängija Eesti traavispordi ja hobumajanduse arengusse.

Reterra Estate on kinnisvara arendamise ja investeerimise valdkonnas silmapaistev tegija. Ettevõtte fookuses on ärikinnisvara ja elamukinnisvara arendusprojektid – peamiselt Tallinnas, Tartus ja Riias.

Reterra on ka üks võtmefiguure Hipodroomi Kvartali arendamisel – projektis, mis hingab uut elu sellele piirkonnale siinsamas.

Hipodroomi Kvartalist kujuneb Tallinna uus, looduslähedane linnak, mis pakub unikaalseid elamis- ja töötamistingimusi. Järgnevatel aastatel näeme selle piirkonna transformatsiooni, kus avanevad uued võimalused nii elanikele kui ettevõtjatele. Tulevikuvisioonis on alale planeeritud ligi 1000 uut korterit, mis toob piirkonda elu ja dünaamika. Ärikvartalis, mille maht ulatub kuni 130 000 ruutmeetrini, leiavad oma koha erineva suuruse ja tegevusalaga ettevõtted, luues mitmekülgse ärikeskkonna.

Reterra Estate koos oma meeskonna ja partneritega on pühendunud selle unikaalse projekti elluviimisele, märgistades uue peatüki nii ettevõtte enda kui ka Tallinna linnapildi arenguloos. Hipodroomi Kvartal on mõeldud neile, kes hindavad kvaliteeti, innovatsiooni ja looduslähedust, olles tulevikus kindlasti üks Tallinna atraktiivsemaid elamukvartaleid.

Mapri Ehituse põhitegevusala on projektipõhise peatöövõtu osutamine ja betoonitööd. Ettevõte rajab tööstus- ja põllumajandusehitisi, kortermaju, äri- ja avalikke hooneid nii Eestis kui ka Lätis.

Mapri Ehituse suurim ja tugevaim ressurss on tegus ja kokkuhoidev kollektiiv, kus on üle 150 inimese, kes naudivad tööd ja ühist ajaveetmist. Lisaks oma töötajate spordiharjumuste toetamisele toetab ettevõte ka suuri spordiüritusi ning sportlasi.

Tänu Maprile valmis uuel Hipodroomil Tuula külas esimene tallihoone ning Tallinnas Hipodroomi kinnistutel on plaan uuel aastal asuda juba kortereid ehitama.

Viimati valminud tööd:

  • Kurna kaubanduskeskus Ikea kõrval
  • Mööbliait
  • Pärnu Rimi kauplushoone
  • Maardu biogaasijaam
  • Mangeni PM suurfarm

Infore osutab digitaalarhiivi ja digitaalse dokumendihalduse teenuseid alates 2010. aastast.

Mugav ja kaasaegne dokumendihaldus võimaldab Infore klientidel minna üle täisdigitaalsele dokumendihaldusele ja loobuda paberdokumentidest.

Mugavust lisab Infore äpp, mille abil on võimalik dokumente mobiilselt kooskõlastada ning hiljem sirvida.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email