345605755_783142266860783_3134371082032024347_n

Hooaja avavõistlus Uuel Hipodroomil 06.05.2023

Hooaja avavõistlusel uuel Hipodroomil Tuula külas oli kavas neli jooksu (autostardist), distants kõikides jooksudes oli 2140 meetrit. Rada oli kerge.

Esimene jooks oli avatud 4-aastastele hobustele, kus olid võidukad J.J. DAENERYS (S) ja Jevgeni Ivanov (EST) ajaga 2:46.7/17.9. Ivanov on ka hobuse omanik ja treener. Neile järgnesid BRAVE SENSATION (N) ja Egidijus Gudonis (LIT) ajaga 2:47.1/18.1 ning HULAKAN FIGHTER (FI) ja Gudmund Haugstad (EST) ajaga 2:50.6/19.7.

Järgmisena startisid vanemad hobused (B grupp). Parima aja 2:51.0/19.9 said kirja kohe alguses jooksu juhtima läinud NORTHERNLIGHT GENIUS (N) ja Tatjana Zubenok (EST), kes on ka hobuse treener. Neile järgnesid RULLEBACKENS GÖTA (FI) ja Miia Salminen (FI) (2:51.3/20.0) ning COSMOS PLAYBOY (FI) ja Marina Mikkelsaar (EST) (2:51.4/20.1).

Kolmandas jooksus olid esindatud 3-aastased hobused. Jooksu võitsid JULIE SENSATION (EST) ja Niina Haugstad (EST) ajaga 2:49.6/19.3. Julie Sensation oli 2022. aasta Baby Race’i võitja ning tema treener on Gudmund Haugstad. Teise koha saavutasid J.J. SNOWSTORM (EST) ja Jelena Fironova (EST) ajaga 2:49.8/19.3, sama ajaga jäid kolmandale koghale SUSSEX ROYALTY (FI) ja Aimur Mets (EST).

Viimases jooksus startisid taaskord vanemad hobused, seekord Hipodroomi Karika I etapi raames. Ajaga 2:48.5/18.7 saavutasid esikoha Miia Salminen ja YPÄJÄ LOUVRE (FI), keda treenib Tatjana Zubenok. Ninapikkuse võrra hiljem ületasid finishijoone MAGISTRAS (LIT) ja Jevgeni Ivanov ajaga 2:48.7/18.8. Kolmandana lõpetasid ANITA SENSATION (N) ja Niina Haugstad ajaga 2:49.0/19.0.