2I7A8991-1

Kasvataja Karikas 2022 pakkus närvikõdi

Tallinna Hipodroomi eelviimastel võistlustel oli kavas 6 jooksu. Startisid 2- ja 3-aastased ning
vanemad hobused, samuti toimus monte. Kõikide jooksude distants oli 2100m.
Võistluspäeva alustasid 2-aastased hobused, kellest kiireima ajaga 2:54.6/23.1 lõpetasid
üllatajad No Talking You ja Mahmoud Abdalla. Neile järgnesid J.J. Eastermiracle ja
Jevgeni Ivanov ajaga 2:57.7/24.6 ning Ben Livin ja Valentyn Artyshevskyi ajaga 3:02.4/26.9.
Järgmisena startisid 3-aastased. Esimesena finisheerusid Global Deadline ja Jevgeni Ivanov
ajaga 3:02.2/26.8. Kohe nende kannul ületasid finishiliini Mimino ja Märt Pello ajaga
3:02.5/26.9, seejärel Brave Sensation ja Egidijus Gudonis 03:03.0/27.1.

Monte’s oli stardis 4 hobust, kellest kolm said tulemuse kirja ning kes finisheerusid sama
sekundi sees. Kiireimaid olid Ypäjä Louvre ja Joanna Karling ajaga 2:53.5/22.6, neile
järgnesid I Love Tooma ja Mari Helin-Saarinen ajaga 2:53.6/22.7 ning Ange Karlann ja
Paula Keränen ajaga 2:53.8/28.8. Fun fact – kõik esikolmiku hobuseid treenitakse
igapäevaselt Eestis.

Vanemate hobuste B grupis lõpetasid kõik viis võistlejat ühes sekundis. Võidukad olid 11-
aastane täkk Muscat Tone ja tema sõitja Tatjana Zubenok, kes lõpetasid ajaga 2:49.4/20.7.
Hetk hiljem finisheerusid Cosmos Playboy ja Marina Mikkelsaar ajaga 2:49.5/20.7 ning
Moonlight Master ja Vilis Tsizevski ajaga 2:49.6.

Vanemate hobuste A grupis käis esikolmikusse pääsemise osas tihe rebimine. Esialgu
tagaplaanil püsinud 6-aastane ruun Magistras tegi taaskord tugeva finishi ning võttis viimases
kurvis liidripositsiooni. Koos sõitja Jelena Fironovaga lõpetati jooks ajaga 2:46.6/19.3. 3
sajandikku hiljem lõpetasid muidu jooksu juhtinud Actual Star ja Tatjana Zubenok.
Kolmanda koha saavutasid Elkins ja Veronika Mets, kes viimase sirgeni püsisid tagaplaanil,
aeg 2:47.5/19.8.

Viimasena tegid oma etteasted taaskord 2-aastased hobused, seekord Kasvataja Karika raames
(Eesti register). Peale M.P. Printsessa hüppamist läksid juhtima Julie Sensation ja Niina
Haugstad, kes säilitasid oma liidripositsiooni ning lõpetasid jooksu ajaga 2:57.9/24.7. Julie
Sensationi kasvatajaks on Gudmung Haugstad ning omanik Sissel Rebekka Haugstad.
Hobune võitis ka Baby Race 2022 ning hoiab praegu 2-aastaste märade rajarekordit Tallinna
Hipodroomil. Kasvataja Karika teise koha saavutasid Niina Sensation (kasvataja Gudmund
Haugstad) ja Vilis Tsizevski ajaga 2:58.1/24.8. Kolmanda koha väärilise etteaste tegid J.J.
Tomiris (kasvataja JJ Stable OÜ) ja Jelena Fironova ajaga 2:58.2/24.9.