NEW SENSATION on Tallinna hipodroomi tõusev täht

Kaheaastane mära New Sensation kummutas kõik prognoosid võites Baby Race 2019. Samas sai temast oma vanusegruppi kõige kiirem hobune Tallinna hipodroomil.

Baby Race tiitli pärast läks New Sensation võitlema viiendalt rajalt. Tema treener Jelena Fironova otsustas kohe võistluse alguses teha võimsa kiirenduse ja see saigi otsustavaks. New Sensation tõusis seega liidrikohale, aga favoriidid hakkasid tugevalt maha jääma ja sellega oli ka kogu jooksu saatus otsustatud. Nii noored hobused on vägagi ettearvamatud ning ka kogenud treenerid ei suuda alati kõiki nende vigu ette näha.

Distantsi keskel hobuste vahed vähenesid ja algas meeleheitlik rebimine liidrikoha pärast. Lausa viimastel meetritel tõrkus üks võistlejatest ega pidanud seega lõpuni vastu. Samal ajal jälitas põhikonkurent Beaks`s Ydra enesekindlalt ees jooksvat New Sensationi olles iga hetk valmis liidrikohta üle võtma. New Sensationi rahulik loomus ja Jelena Fironova eeskujulik keskendatus ei lasknud rütmi rikkuda, nad pidasid lõpuni vastu ning ihaldatud auhind oli seega võidetud.

Baby Race on kaheaastaste sälgude esimene tõsine mõõduvõtt - just sellest võistlusest algab nende sportlaskarjäär. Paljuski oleneb sellest võistlusest ka hobuste tulevane käekäik. New Sensationi suurepärane etteaste avab talle palju uusi uksi suurematele võistlustele suuremate auhindade pärast nii Eestis kui teistes riikides. Jääb vaid oodata uusi võite ja rekordeid.