Ferus Galax saavutas neljanda koha Euroopa Meistrivõistlustel Soomes

Eesti Kriteerium 2019 võitja Ferus Galax sai kutse traavispordi ühele tähtsündmusele – Euroopa Meistrivõistlustele, et mõõtu võtta parimate traavlitega Belgiast, Norrast, Soomest ja Taanist. Meie hobune tegi tõeliselt võimsa etteaste ning jäi jooksu võitjast maha vaid sekundi murdosaga, saavutades sellega neljanda koha.

Soome esindushipodroomil Vermos peetud võistlusele oli tulnud kaasa elama üle 5000 inimese, kelle seas oli terve delegatsioon Eestist. Tallinnas kogunesid aga monitoride ette peaaegu kõik treener Mart Pello kolleegid.

Traavispetsialistid ei prognoosinud Ferus Galaxi poolt mingit ohtu peamistele favoriitidele. Ka vahetult enne starti tehtud intervjuus olid spetsialistid küllaltki skeptilised ja mitte keegi ei oodanud Ferus Galaxilt nii võimsat tulemust.

Ekspertide ekslikkus ilmnes päris jooksu alguses. Ferus seadis end kohe enesekindlalt juhtgruppi ja püsis seal kogu distantsi. 800 meetrit enne finišit tõusis ta esikolmikusse

Vaid viimasel otsustaval hetkel loovutas ta positsiooni vastasele ja jäi maha sekundi murdosa võrra.

Oma konkurentidest märksa väheldasem Eestist pärit traavel näitas esimest korda, mis puust ta on tehtud ja avas sellega ka ukse suurtele võistlustele, mille auhinnafondid küünivad sadade tuhandete eurodeni.

Kogu Eesti traavispordile on on Feruse tulemus samuti märgilise tähtsusega, sest me näitasime, et Eestiski treenitakse ehtsaid tšempioneid, kes on suutelised murdma ka kõige skeptilisemate ekspertide hinnangu.