Läinud pühapäeval, ja juba 98. korda, kihutasid Euroopa kiireimad võidusõiduhobused Prantsusmaa esindushipodroomil Vincennes. Kõigi osalejate siht oli maailma ihaldatuim traaviauhind Prix d’Amerique. Prantsuse hobusteaastaid kestnud ülemvõimu murdis Readly Express Rootsist.

Igal aastal, jaanuari viimasel pühapäeval, kogunevad kümned ja kümned tuhanded inimesed Vincenne hipodroomile Pariisi külje all. Sel päeval asuvad omavahel mõõtu võtma Euroopa, võib olla aga maailma, parimad traavlid. Pealtvaatajate seas on kindlasti valitsev Miss Prantsusmaa, tema kõrval hulk samaväärseid prominente ja vahel ka Prantsusmaa president.Enne seda startide starti esineb Vabariigi Ratsakaardivägi kogu oma kürasside säras ja kiivrisulgede lehvides. Esinevad kunstratsutajad ja peetakse kõnesid. Kogu seehiilgus lastakse valla kunagi ammu Prantsusmaa rinnetel võidelnud Ameerika sõdurite auks ja mälestuseks.

Viimastel aastatel on Prix d’Amerique muutunud natuke Prantsuse—Itaalia maavõistluse sarnaseks, kus peremehetsevad prantslased. See lõppes tänavu!

Rootsi registrisse kuuluv traavel Readly Express murdis prantsuse hobuste võiduseeria, teenis enda omanikele 450000 eurot auhinnaraha ning tõi natuke aupaistet ka Eestisse. Selle murdmatu hobuse abitreener on eestlanna Inga Perk, kesalustas treeneriametit Tallinna Hipodroomil. Nüüd, töötades Rootsi, on ta üks neist, kes aitas Readly Expressi võimsale võidule päev-päeva haaval vundamenti laduda.

Hobuse põhitreener Timo Nurmos sõnas pärast võitu: „Ega ma õigupoolest närveerinud. Teadsin, et olen teinud kõik, mida teha saab.Minust ei olenenud enam midagi.“ Üks tolle väikese tiimi liige, kellest 29.jaanuari pärastlõunal „enam midagi ei olenenud“ on ka Inga Perk.