News

Esimesed võistlused uuel hipodroomil Tuulas 30-Jun-21 08:50:21

American Horse Show 3 ja 4 juuli

3 ja 4 juuli leiab aset American Horse Show - kahepäevane festival koguperele uuel hipodroomil Tuulas.

Täpsem ajakava on leitav siit:

https://www.eestifestivalid.ee/americanhorseshow

Hipodroomi võistlustele on piletid tasulised 30-Jul-20 12:03:56

Alates 01.08 maksab pilet võistlustele 3€, alla 18-aastastele on sissepääs tasuta

Pileteid saab osta kohapealt sularaha eest. Pilet sisaldab sissepääsu alale, võistluste kava ja toto kupongi. 

Algas uue hipodroomi ehitus 02-Jul-20 12:27:54

YIT alustab uue hipodroomi ehitust Tuulasse

AS YIT Eesti sõlmis töövõtulepingu Hipodroom OÜ-ga ning käivitas ehitustööd, mille tulemusel valmib aasta lõpuks Saue valda, Tuula külla uus hipodroom.

Ehitustööde käigus kuivendatakse hipodroomi maa-ala ning rajatakse sadeveesüsteemid, mille jaoks paigaldab YIT 900 meetri jagu truubi- ja sadeveetorusid ning 2,3 kilomeetrit denaažitorusid. Samuti luuakse projekti käigus objektisisesed teed ja parklad külastajate sõiduautodele, mootorratastele ja bussidele, hobutreileritele ning teenistujate sõiduautodele ning pealtvaatajate ala.

„Lisaks loome kvaliteetse pinnasekattega 1000 meetri pikkuse ja ligi 20 meetri laiuse hipodroomiraja ning 2,5 meetri kõrguse pinnasest valli pealtvaatajate alaks,“ kirjeldas tööde üksikasju YIT Eesti AS ärikinnisvara ja hoonete ehitusvaldkonna juht Reimo Ehrstein.

Tema sõnul on legendaarsele Tallinna hipodroomile uue kompleksi ehitamine ettevõttele kahtlemata põnev ülesanne.

„Traavisport on väga rahvusvaheline ala ning Eestis toimuvatele võiduajamisele saabub osalejaid kõikjalt Euroopast. Seetõttu peab rada vastama väga rangetele nõudmistele, et hipodroom saaks jätkuvalt korraldada tipptasemel rahvusvahelisi võistlusi, mida jälgib lisaks pealtvaatajatele otseülekannete vahendusel arvukas publik üle maailma,“ selgitas projekti erilisust YIT esindaja.

Hipodroom OÜ juhatuse liikme Jaanus Miku kinnitusel saavad esimesed võistlused uuel hipodroomil aset leidma 2021. aastal. „Selleks ajaks rajatakse hipodroomile lisaks võistlusrajale ja ühendustele ka tallide- ja publikuala,“ sõnas Jaanus Mikk.

27.06 võistlused toimuvad ilma pealtvaatajateta 25-Jun-20 15:30:26

Vastavalt Eesti Vabariigi valitsuse korraldusele ei tohi spordivõistlustel kuni juuni lõpuni pealtvaatajaid olla

Alates juulist on võimalik hipodroomil toimuvatele võistlustele tulla ka pealtvaatajatel - maksimaalselt 900 inimest.

Hipodroomi hooaeg jätkub 23.mail 20-May-20 16:15:38

Traavivõistlused toimuvad ilma pealtvaatajateta

Täispikk kalender on leitav siit lingilt:

https://hipodroom.ee/calendar

Eesti Traaviliidu juhised võistluste korraldajatele 15-May-20 17:05:22

Võistlused toimuvad ilma pealtvaatajateta

Eesti Traaviliidu juhised võistluste korraldajatele (seisuga 15.05.2020) lähtudes Vabariigi Valitsuse kriisikomisjoni otsustest ja Kultuuriministeeriumi ning Terviseameti juhistest, peab võistluste korraldaja alates 18.05.2020 kuni järgnevate juhisteni lähtuma võistluste korraldamisel järgmisest:

Juhised korraldajale:

1. Võistlusel tohib osaleda ajavahemikul 18.05.-30.06.2020 kuni 100 osalejat koos korraldajatega. Pealtvaatajad ei ole lubatud. Tallides töötav personal, treenerid, sõitjad lähevad samuti osalejate hulka.

2. Pealtvaatajad saavad vaadata võistlusi online vahendusel Hipodroomi Facebook’I või Youtube lehelt, totalisaatorit saab mängida veebilehel www.toto.ee

3. Iga võistleva hobuse kohta võib lisaks treenerile olla tallis maksimaalselt 1 hooldaja/sõitja.

4. Vältimaks inimeste kogunemist tuuakse võistlusnumbrid päev varem tallidesse ära. Korraldajatega toimub suhtlus telefoni teel. Osalejad, kes jälgivad võistlusi peavad järgima 2+2 reeglit – 2 inimest grupis ja vähemalt 2-meetriste vahedega

5. Territooriumile toimub sissepääs ainult eelnevalt registreeritud nimekirja alusel.

6. Korraldaja peab hindama iga osaleja tervislikku seisundit, haigusnähtudega inimesi ei lubata võistlustele

7. Korraldaja peab täitma võistluspaigas Kultuuriministeeriumi poolt kehtestatud juhendit.

Eesti Traaviliit

02.05 ja 16.05 võistlused jäävad ära 27-Apr-20 14:02:52

Seoses koroonaviiruse jätkuva levikuga on Eesti Vabariigi valitsus pikendatud eriolukorda kuni 17.maini ning seetõttu on spordivõistluste korraldamine keelatud

Eesti Vabariigi valitsus on vastu võtnud otsuse, et eriolukorda pikendatakse kuni 17.maini. Seega on kaks järgmist võistluspäeva (02.05 ja 16.05) tühistatud, kui Vabariigi valitsus ei võta vastu teisi otsuseid. Juhul, kui toimub mingeid muutusi, siis teavitame Teid koheselt.  Üritame oma võistlustega alustada nii pea kui võimalik.

28.03 ja 18.04 võistlused jäävad ära 13-Mar-20 11:04:59

Seoses koroonaviiruse kiire levikuga on Eesti Vabariigi valitsus vastu võtnud eriolukorra ning keelanud spordivõistluste korraldamise kuni 1.maini.

Seoses koroonaviiruse kiire levikuga on Eesti Vabariigi valitsus vastu võtnud eriolukorra ning keelanud spordivõistluste korraldamise kuni 1.maini. Seega on kaks järgmist võistluspäeva (28.03 ja 18.04 tühistatud), kui Vabariigi valitsus ei võta vastu teisi otsuseid. Juhul, kui toimub mingeid muutusi, siis teavitame Teid koheselt. 

NEW SENSATION on Baby Race 2019 võitja 21-Oct-19 00:00:00

NEW SENSATION on Tallinna hipodroomi tõusev täht

NEW SENSATION on Tallinna hipodroomi tõusev täht

Kaheaastane mära New Sensation kummutas kõik prognoosid võites Baby Race 2019. Samas sai temast oma vanusegruppi kõige kiirem hobune Tallinna hipodroomil.

Baby Race tiitli pärast läks New Sensation võitlema viiendalt rajalt. Tema treener Jelena Fironova otsustas kohe võistluse alguses teha võimsa kiirenduse ja see saigi otsustavaks. New Sensation tõusis seega liidrikohale, aga favoriidid hakkasid tugevalt maha jääma ja sellega oli ka kogu jooksu saatus otsustatud. Nii noored hobused on vägagi ettearvamatud ning ka kogenud treenerid ei suuda alati kõiki nende vigu ette näha.

Distantsi keskel hobuste vahed vähenesid ja algas meeleheitlik rebimine liidrikoha pärast. Lausa viimastel meetritel tõrkus üks võistlejatest ega pidanud seega lõpuni vastu. Samal ajal jälitas põhikonkurent Beaks`s Ydra enesekindlalt ees jooksvat New Sensationi olles iga hetk valmis liidrikohta üle võtma. New Sensationi rahulik loomus ja Jelena Fironova eeskujulik keskendatus ei lasknud rütmi rikkuda, nad pidasid lõpuni vastu ning ihaldatud auhind oli seega võidetud.

Baby Race on kaheaastaste sälgude esimene tõsine mõõduvõtt - just sellest võistlusest algab nende sportlaskarjäär. Paljuski oleneb sellest võistlusest ka hobuste tulevane käekäik. New Sensationi suurepärane etteaste avab talle palju uusi uksi suurematele võistlustele suuremate auhindade pärast nii Eestis kui teistes riikides. Jääb vaid oodata uusi võite ja rekordeid. 

​Ferus Galax saavutas neljanda koha Euroopa Meistrivõistlustel Soomes 14-Oct-19 00:00:00

Ferus Galax sai kutse traavispordi ühele tähtsündmusele – Euroopa Meistrivõistlustele

Ferus Galax saavutas neljanda koha Euroopa Meistrivõistlustel Soomes

Eesti Kriteerium 2019 võitja Ferus Galax sai kutse traavispordi ühele tähtsündmusele – Euroopa Meistrivõistlustele, et mõõtu võtta parimate traavlitega Belgiast, Norrast, Soomest ja Taanist. Meie hobune tegi tõeliselt võimsa etteaste ning jäi jooksu võitjast maha vaid sekundi murdosaga, saavutades sellega neljanda koha.

Soome esindushipodroomil Vermos peetud võistlusele oli tulnud kaasa elama üle 5000 inimese, kelle seas oli terve delegatsioon Eestist. Tallinnas kogunesid aga monitoride ette peaaegu kõik treener Mart Pello kolleegid.

Traavispetsialistid ei prognoosinud Ferus Galaxi poolt mingit ohtu peamistele favoriitidele. Ka vahetult enne starti tehtud intervjuus olid spetsialistid küllaltki skeptilised ja mitte keegi ei oodanud Ferus Galaxilt nii võimsat tulemust.

Ekspertide ekslikkus ilmnes päris jooksu alguses. Ferus seadis end kohe enesekindlalt juhtgruppi ja püsis seal kogu distantsi. 800 meetrit enne finišit tõusis ta esikolmikusse

Vaid viimasel otsustaval hetkel loovutas ta positsiooni vastasele ja jäi maha sekundi murdosa võrra.

Oma konkurentidest märksa väheldasem Eestist pärit traavel näitas esimest korda, mis puust ta on tehtud ja avas sellega ka ukse suurtele võistlustele, mille auhinnafondid küünivad sadade tuhandete eurodeni.

Kogu Eesti traavispordile on on Feruse tulemus samuti märgilise tähtsusega, sest me näitasime, et Eestiski treenitakse ehtsaid tšempioneid, kes on suutelised murdma ka kõige skeptilisemate ekspertide hinnangu. 

Page 1 of 7 « »