Laupäeval, 28. jaanuaril 2017, stardib maailma prestiižseima traavivõistluse Prix de Amerique nädalavahetusel toimuval Euroopa Amatöörsõitjate Karikavõistlustel Tallinna Hipodroomi juhatuse liige Jaanus Mikk. Tegemist on ajaloolise sündmusega, kuna ükski teine eestlane, ei amatöör- ega profisõitja, ole varem Euroopa suurimal hipodroomil ega nii prestiižsel traavivõistlusel startinud.

Jaanus Mikk tegi ajalugu ka Tallinna Hipodroomil 2016. aasta traavihooajal, kus esimese amatöörsõitjana saavutas hooaja parima sõitja (võidetud auhinnarahad) arvestuses kolmanda koha.

"Mulle on see tõeline väljakutse, kuna see on maailma suurimaid traavihipodroome. Sõidus korraga 16 hobust ning amatöörsõidud on alati ettearvamatud, kuna hobused on loositud ning kaassõitjaid sõitjaid ei teata. 16 hobust auto taga on jube trügimine, kuid loosimisel mul vedas - stardikoht nr 3 - kuid hobune, ULYSSE DE LA BASLE, ei kuulu paraku favoriitide hulka. Amatööridel on tähtis stardist hästi minema saada, kuna üksteist ei teata ja pärast on keeruline positsiooni parandada.", kommenteeris Mikk.

Prix de Amerique amatöörsõitjate sõidu stardiprotokoll on leitav järgnevalt lingilt: http://www.letrot.com/…/fi…/2017-01-28/7500/8/partants/liste
Otseülekanne võistlusest koos panustamisvõimalusega toto.ee registreeritud kasutajatele.