Global

Kes on Derby 2023 võitja?

Derby on uuel Hipodroomil (Tuula küla, Saue vald) toimuv suurvõistlus, kus selgitatakse välja parim 4-aastane traavel. Enne Derby finaali toimub eeljooks või poolfinaal, mille tulemuste paremusjärjestuse alusel saavad võistlejad finaali stardinumbrid valida – esimese koha saavutanud võistleja valib esimesena numbri, teiseks tulnud võistleja järgmisena jne. Derby finaali auhinnafond on 11 000 eurot. Finaaljooksu distantsi pikkus on 2640m.

Kes on need hobused, kes võistlevad Derby finaalis?

Global Deadline -12.08.2023 Derby eeljooks

Võistluse favoriit on Rootsis Global Farm AB poolt kasvatatud mära Global Deadline. Tema omanik on JJ Stable AB (Rootsi), Eestis treenib teda Jevgeni Ivanov. Eelmisel hooajal võitis hobune Kriteeriumi eeljooksu ja finaali (3-aastaste hobuste suurvõistlus) ning ka sellel aastal on ta näidanud väga häid tulemusi. Global Deadline stardib Derby finaalis Jevgeni Ivanoviga numbriga 2.

J.J. Daenerys – 12.08.2023 Derby eeljooks

Numbriga 1 stardib mära J.J. Daenerys, kes kuulub J. Ivanovile ning on samuti tema poolt kasvatatud. J.J. Daenerys on samuti sellel hooajal näidanud suurepärast võistlusvormi, olles võistlustulemustes pidevalt esikolmikus. Igapäevaselt treenib hobust Ivanov, Derby finaalis sõidab temaga Ukrainast pärit sõitja Oleksandr Movchanets.

Brave Sensation – 12.08.2023 Derby eeljooks

Numbriga 3 stardib Kriteerium 2022 ja Derby 2023 eeljooksus 3. koha saavutanud täkk Brave Sensation. Hobune on kasvatatud Eestis Gudmund Haugstadi poolt, kelle aretatud hobused on näidanud mitmeid häid võistlustulemusi. Brave Sensation’i omanik on Virginijus Vaidotas (Leedu), tema treener on J. Ivanov. Finaalis sõidab hobusega Leedu võistleja Egidijus Gudonis.

Hulakan Fighter – 12.08.2023 Derby eeljooks

Numbriga 4 stardib ruun Hulakan Fighter. Hobuse kasvatajad ja omanikud on Raimo Peltonen ning Päivi Rautio (Soome), Eestis treenib hobust Tatjana Zubenok, kes stardib hobusega ka Derby finaalis. Zubenok kirjeldab Fighter’it järgmiselt: „Ta on väga armas hobune, kuid startides on ta kuum ja teda on natuke raske tagasi hoida. Eeljooksus näitas ta head vormi ja loodan, et finaalis saavutame veelgi parema tulemuse.“

Numbriga 5 stardib J.J. Stable OÜ-le (ühtlasi ka hobuse kasvataja) kuuluv ruun J.J. Dragon, keda treenib Jevgeni Ivanov. Hobune on samuti teinud võistlustel tublisid tulemusi ning on olnud mitmeid kordi esikolmikus. Derby finaalis stardib temaga Eesti võistleja Jelena Fironova.

Lepshij – 12.08.2023 Derby eeljooks

Numbriga 6 stardib täkk Lepshij, kes on kasvatatud Venemaal Murat Gabuev’i poolt. Tema omanik ja treener on Jevgeni Ivanov. Lepshij on iga võistlusega hakanud näitama paremaid tulemusi. Finaalis sõidab temaga Eesti võistleja Jaanus Mikk.

Küsisime Tatjana Zubenokilt ka uue Hipodroomi kohta: „Uus rada on väga hea – tekib tunne, nagu võistleksime Soomes, kuna võistluste tase on väga kõrgeks läinud. Hobused jooksevad iga võistlusega paremini ning sooritavad uusi rajarekordeid.“ Derby võitjaks ennustab ta Global Deadline’i, kuid nentis, et kõik finaalis osalevad hobused on üsna võrdsel tasemel ja tulemusi on raske ennustada.

Tutvu võistluste kavaga siin!

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email